Onni lastenhoito vieraili Lidlin pääkonttorilla Espoossa kertomassa Lidlin työntekijöille sairaan lapsen hoitopalvelusta sekä vastaamassa heidän kysymyksiinsä palvelusta. Vierailuun osallistui lastenhoidon tiimiesihenkilö Sole sekä lastenhoitaja Johanna.
Lidlin pääkonttorilla Onni lastenhoito otettiin lämpimästi vastaan ja toimistolla vallitsi innostava ilmapiiri. Päivä oli suunniteltu taukojen ympärille. Työntekijät pääsivät lounas- sekä kahvitauoilla ohimennen juttelemaan Onni lastenhoidon sairaan lapsen hoitopalvelusta. Vierailun aikana pääsimme luomaan uusia kontakteja sekä käymään antoisia keskusteluja ja vastaamaan Lidliläisiä askarruttaviin kysymyksiin.
Iso kiitos tapahtuman mahdollistaneelle Kristiina Starkille ja Lidl Suomelle. Meillä on ilo olla työntekijöidenne apuna, kun heidän lapsensa sairastavat kotona.
Sairaan lapsen hoitopalvelu on joustava ja kustannustehokas henkilöstöetu
Sairaan lapsen hoitopalvelu on erinomainen tapa tukea työntekijöiden hyvinvointia ja työ- ja perhe-elämän tasapainoa. Kun lapsi sairastuu, työntekijän ei tarvitse jäädä pois töistä, vaan hän voi jatkaa työskentelyä ilman keskeytyksiä. Esimerkiksi asiakas- ja asiantuntijatyössä äkilliset poissaolot voivat aiheuttaa haasteita. Palvelu mahdollistaa työn sujuvuuden, vaikka lasten sairastumiset olisivatkin yllättäviä.
Yrityksille sairaan lapsen hoitopalvelu on joustava ja kustannustehokas ratkaisu. Palvelu laskutetaan käytön mukaan, mikä tarkoittaa, ettei yritykselle synny kiinteitä kuukausikuluja. Tämä antaa yrityksille mahdollisuuden tarjota arvokasta tukea työntekijöilleen ilman suuria taloudellisia sitoumuksia. Yritys voi myös itse määritellä, kuka palvelua voi käyttää ja millaisissa tilanteissa, mikä tekee palvelusta erittäin joustavan vaihtoehdon.
Näin saat sairaan lapsen hoitopalvelun työsuhde-eduksi henkilöstöllesi
- 1. Solmi sopimus Onnin sairaan lapsen hoitopalvelusta soittamalla asiakaspalveluumme 09 8564 6541 tai varaamalla 30 minuutin Teams tapaamisen. Voit myös täyttää yhteydenottolomakkeen nettisivuillamme. Yrityssopimuksen solmiminen nopeuttaa Onnin sairaan lapsen hoitopalvelun käyttöä, eikä sen tekeminen maksa mitään.
- 2. Sopimusta tehdessä kartoitetaan yrityksenne tarpeet. Yritys määrittelee itse keille työntekijöille lastenhoitopalvelua tarjotaan työsuhde-etuna. Palvelu voi olla käytössä kaikille työntekijöille tai vain tietyille avainhenkilöille.
- 3. Onnin sairaan lapsen hoitopalvelulla ei ole liittymis- tai kuukausikuluja. Laskutamme aina vain palveluiden käytön mukaan.
Onnin lastenhoitopalvelut on saatavilla yritysasiakkaille Uudellamaalla, Lahdessa, Oulussa, Turussa, Tampereella ja Jyväskylässä.